Strona Główna BlogNews Duet FESS i ich premierowy album „Trip” już 16 września!

Duet FESS i ich premierowy album „Trip” już 16 września!

by Damian Badziąg
0 komentarz

Jakiś czas temu na łamach naszej strony pojawił się wywiad z pewnym duetem. Maciej Kosmalski i Damian Szkatulski od ponad roku współtworzą projekt FESS, pod osłoną którego za niespełna dwa tygodnie ukaże się premierowy album „Trip” wydany dla Luzztro Records.

Na zadane pytanie: czego możemy się spodziewać po nadchodzących produkcjach – odparli:

Przede wszystkim muzyki od serca, pracowaliśmy nad tym albumem długo, bardzo długo. Mało tego, przez ten czas wyprodukowaliśmy materiału którego starczyłoby na dwa albumy. Ciągle coś zmienialiśmy, nie byliśmy usatysfakcjonowani. Analizowaliśmy, żeby wszystko tworzyło jedną spójną całość. Po pewnym czasie usiedliśmy, włączyliśmy monitory, odpaliliśmy album, słuchaliśmy każdy numer, od deski do deski i to było to! Wszystko pasuje. Wydajemy!

Do całego wywiadu zachęcamy klikając poniżej!

„Wiemy, czego chcemy i będziemy się tego trzymać.” – Elektrowywiad #6 FESS

W bardzo krótkim czasie – a w zasadzie od wczoraj – o albumie stało się bardzo głośno. W głównej mierze dzięki recenzji znanego wszystkim portalowi Resident Advisor, który na tle całego albumu wyróżnił utwór „Travels”. Swoją cegiełkę do rozgłosu dołożyły polskie strony jak muno.pl i T-mobile Electronic Beats.

„Trip” to nic innego jak – sama nazwa skazuje – podróż. W pełnym tego słowa znaczeniu. Podróż po krainie dźwięków, które tworząc spójną całość w efekcie końcowym serwują słuchaczowi głębokie, dystopijne, gdzieniegdzie industrialne techno. Nad masteringiem i miksem całości pracował Deas.

 

 

Warto przeczytać

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: