Strona Główna BlogNews Kolektywy: Techno Mnie To Obchodzi

Kolektywy: Techno Mnie To Obchodzi

by Ania Roszak
0 komentarz

Lokalne kolektywy są nierozłącznym i istotnym elementem muzyki, nie tylko tej elektronicznej. To one stanowią impuls do dynamicznego rozwoju i kształtują specyficzne brzmienie i klimat każdego z muzycznych ośrodków. W ramach naszego nowego cyklu Kolektywy, na pierwszy ogień idzie wrocławskie Techno Mnie To Obchodzi, założone w kwietniu 2017 roku przez dwóch przyjaciół.

 

 

City Vortex i Ghostline to dwójka indywidualistów, którzy, jak przyznają, zaczynali swoją muzyczną przygodę dawno, dawno temu, kiedy to królował Jeff Mills, Cristian Vogel, Neil Landstrumm oraz ich idole: Regis i Surgeon.

Na pytanie, jak narodziła się inicjatywa Techno Mnie To Obchodzi, odpowiadają, że powstała, by wypełnić niszę w szeroko pojętym gatunku i jest skupiona na ciężkich, mrocznych klimatach z nutką industrialu. „Gdzieś nam zabrakło piwnicznego, surowego techno na wrocławskiej scenie, w klimatach berlińskiego ducha” – mówią zgodnie.

Skład kolektywu gra muzykę głównie z winyli, ale jak twierdzi: „Absolutnie nie gardzimy zabieraniem na imprezę dwóch pendrivów, zamiast kilku kilogramów płyt”. Swoich muzycznych inspiracji szukają w katalogach takich labeli jak: Avian, Downwards, Voitax, Counterbalance, Polegroup, Mord, Zhark, jak i innych, mniejszych, ale obiecujących wytwórni, a cenią sobie przede wszystkim „ciężkie bity z psychodelicznym, industrialnym tłem, pełnym szumów, gliczy i modulowanych dźwięków, gdzie drugi plan jest tak naprawdę pierwszym”.

 

City Vortex photo by: Krzysia Gusiacka

 

Pierwsze wydarzenie pod szyldem TMTO odbyło się 18 maja 2018, a jego gościem specjalnym była VTSS [Brutaż/Intrepid Skin], DJ-ka i live performerka oraz rezydentka warszawskiego klubu Jasna 1, która łączy w swoich setach techno, EBM i industrial.

Przy drugiej odsłonie, 28.12.2018, Techno Mnie To Obchodzi połączyło siły z nowym, wrocławskim kolektywem VOSK, który powstał z pasji do muzyki puszczanej z winyli.

Trzeci event w ramach cyklu i pierwszy w nowym roku rusza już w najbliższy piątek, 08.02, a uświetni go głowa Chaotic Cult, Ivan Halyha, pochodzący z Ukrainy, mieszkający obecnie w stolicy Dolnego Śląska, DJ, live performer oraz promotor, który ma na swoim koncie również grę na perkusji w zespołach black metalowych.

 

Ghostline photo by: Krzysia Gusiacka

 

City Vortex i Ghostline zapytani o plany na przyszłość, śmieją się, że „może zmiana nazwy, bo ostatnio wszystko jest ‘techno’? Może live acty? Chcielibyśmy przede wszystkim zagościć we wrocławskich klubach i nie tylko. Szerzyć muzykę, która szarpie naszymi emocjami”.

Trzymamy kciuki za obu Panów i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w piątek, 08.02, w Zion club we Wrocławiu

 

 

 

Event: Techno mnie to obchodzi. 3  

Warto przeczytać

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: