Strona Główna EVENTSLIDER Matador • 20 listopada • Praga Centrum

Matador • 20 listopada • Praga Centrum

by Ania Roszak
0 komentarz

Event: Matador • 20 listopada • Praga Centrum

Matador to niezwykle utalentowany live-performer i DJ, cieszący się znakomitą reputacją ze względu na swoją wszechstronność. Ogromna wiedza techniczna Gavina Lyncha (bo tak naprawdę się nazywa) jest równoznaczna z brakiem jakichkolwiek kompromisów w zakresie jakości, a jego pseudonim „Matador” zachwyca parkiety taneczne od ostatniej dekady.Jego kariera nabrała rozpędu po ukończeniu przez niego studiów z inżynierii dźwięku, a prawdziwą trampoliną okazał się być Richie Hawtin, werbując go do swoje labelu Minus. Gavin rezydował m.in. na imprezach ENTER na Ibizie. Od 2012r irlandzki producent występuje bardzo często, grając wszystko i wszędzie, od największych festiwali, takich jak Awakenings, Creamfields, Neopop, Time Warp, Tomorrowand i Ultra Music Festival po klubowe występy i konferencje muzyczne.

Matador, przytaczając ważniejsze wydarzenia w karierze, mówi o swoim BBC Radio 1 Essential Mix w 2014 roku, udziale w CNTRL Tour–A College Campus Tour w USA w 2015 roku oraz jego swojej roli jako ambasadora marki dla profesjonalnego miksera analogowego MODEL 1 od jego premiery 2016. Jego branżowe wyróżnienia i nagrody to między innymi „Best Electronic Live Performer” na Ibiza DJ Awards – dwukrotnie oraz obecność w „Top 20 Live Acts” Resident Advisor przez trzy lata.

W 2016 roku założył własną wytwórnię „RUKUS”. Jako wydawca wspierał muzykę zarówno artystów wschodzących jak i uznanych. Jego remiks „Domino” Oxii osiągnął pierwsze miejsce na liście Beatport All Genre Chart, a także był ich numerem 1 w gatunku techno w 2017 roku. Gavin wkroczył w świat telewizji, gdy jego utwór „Inceptions” znalazł się w przebojowym serialu Sky One „Strike Back”. Serial wzbudził zainteresowanie brzmieniem Matadora w całym przemyśle muzycznym. Jego „Sunrise Mix” dla Mixmaga zerejestrowany na Hollywood Hills, można było oglądać nawet w systemie rozrywki pokładowej w samolotach British Airways.

Jego elektryzująca twórczość obejmuje różne gatunki i formaty. Od jego wyłącznie winylowej serii „Cyclone” mocno zakorzenionej w techno, po jego znakomity, ambientowy album „Tuesday”. Pasja Matadora do dźwięku nie ma granic. Jego talent jako artysty solowego i praca nad wspólnymi projektami sprawiły, że znalazł się na czele dzisiejszego, stale zmieniającego się, szybko rozwijającego się przemysłu, a występy z prestiżową Tonhalle Orchestra w Zurychu podkreśliły jego zręczność jako prawdziwie autentycznego muzyka.


Line-up:
MATADOR
ANII
LULU MALINA
JOHN WAITER

▼▼▼
Przedsprzedaż: 40 PLN: https://bit.ly/MatadorWarszawa
Bilety na bramce: 50 PLN
Data: sobota, 20.11
Doors: 22:00
End: 6:00
▲▲▲

Praga Centrum
ul. Szwedzka 2/4
Hala 10
03-429 Warszawa
www.pragacentrum.pl

W trakcie wydarzenia zostaną zachowane odpowiednie środki bezpieczeństwa jak np. płyny dezynfekujące, pozwalające na uczestnictwo w wydarzeniu w warunkach sterylnych. Podczas eventu organizatorzy zapewniają swobodne przemieszczanie się z zachowaniem dystansu społecznego.

Warto przeczytać

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: