Strona Główna BlogNews Opera House Festival

Opera House Festival

by Ania Roszak
1 komentarz

Wielkimi krokami zbliża się kolejny, nowy festiwal na mapie Podlasia. Tym razem taneczne dźwięki będzie można usłyszeć w Białymstoku, i to nie byle gdzie, bo na dachu Opery i Filharmoni Podlaskiej. Design, sztuki wizualne i muzyka house na jednym wydarzeniu, tego jeszcze nie było!
Kogo usłyszymy na evencie? Poznajmy bliżej niektórych artystów pierwszej edycji Opera House Festival !

Pitti Schmitti 

Warszawski DJ i promotor, połówka K.O.D., rezydent klubu Jasna 1, współprowadzący audycję w Newonce.radio. Od niemal dekady aktywny na scenie klubowej. W swoich setach łączy gatunki disco, house, electro z ebm czy techno. Poza większością klubów w kraju, wystąpił m.in w Alphabet w Tel Awiwie, Arena Club i Farbfernseher w Berlinie, Garage w Paryżu, Ankali w Pradze, Lizdas w Kownie a także na festiwalowych scenach Castello Festival w Debrzenicy i Audioriver Festival w Płocku.

 

MIFI  


Dj, producent oraz promotor z Białegostoku. Swoją twórczość skupia głównie na podlaskiej scenie kulturalnej i klubowej jednak jego sety rozbrzmiewają na imprezach w całej Polsce. Jest rezydentem i managerem legandarnego klubu Metro, współtworzy podlaski festiwal plenerowy Tribalanga, występuje w kolektywie z Miss God, oraz współpracuje z podlaskimi instytucjami kulturalnymi tworzącymi takie festiwale jak Żubroffka czy Underground Independent. Muzyka jaką operuje obecnie, oscyluje wkoło atmosferycznego techno i electro, lo-fi czy tribal. 

https://www.facebook.com/mifisound/
https://www.facebook.com/Tribalanga/


Eltron

Didżej, producent i muzyczny wyznawca o niespożytych siłach i bezkompromisowym podejściu do rzemiosła. Jedna z bardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej. Miłośnik i kolekcjoner winylu, gra głęboką, często surową, ale zawsze przepojoną uczuciem muzykę, której korzenie leżą w soulu, disco, psychodelii oraz dubie, a której owoce czasem można znaleźć pośród tego, co zwyczajowo nazywa się house i techno.
Eltron ma za sobą przeszło 10 lat występów w w całej Polsce i Europie, jest rezydentem klubów Smolna oraz Szpitalna 1. Od lat blisko związany z festiwalem Unsound. W 2008 roku był uczestnikiem Red Bull Music Academy. Nagrywa dla wytwórni Pets Recordings/STEP, U Know Me, The Very Polish Cut-Outs/Transatlantyk, Uncanny Valley, Underthesea, MOST oraz S1 Warsaw.

Ikarvs

Transowy live act zbudowany na organicznych samplach perkusyjnych, przetworzonych dźwiękach fletu basowego czy gitary, jak i czerpiący z muzyki różnych epok i krain. Czasem zahaczający o dj set, innym razem to swobodna wokalno – instrumentalna improwizacja z elementami performansu i dzikością dwóch tańczących ciał. Każdy występ stanowi eksperyment podatny na spontaniczne akcje, często przy udziale publiczności

 

 

 

Co z czujemy, że 20 lipca w Białymstoku będzie tłoczno

Bilety są już dostępne, szczegóły w wydarzeniu

Warto przeczytać

1 komentarz

KesVettethent listopad 26, 2019 - 9:24 am

Thanks for intercourse superior informations. Your web-site is real turn. I am impressed by the info that you human on this place. It reveals how nicely you comprehend this subject. Bookmarked this website industrialist, instrument develop affirm for much articles. I launch conscionable the substance I already searched all over the area and only couldn’t arrive crosswise. What a major web tract.

Reply

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: