Strona Główna Blog „Spektrum” – zbiór klubów w jednym miejscu

„Spektrum” – zbiór klubów w jednym miejscu

by Damian Badziąg
0 komentarz

“Jakieś techno na Majorce?”. “Coś w Kijowie dziś?”. “Helsinki w Finlandii coś godne polecenia?”. Publikowane wpisy tego typu na różnego rodzaju grupach i forach to – nie bójmy się użyć tego sformułowania – plaga, która na dobre opanowała współczesną scenę muzyki elektronicznej.

Chęć uzyskania satysfakcjonującej dla pytającego odpowiedzi to jedna rzecz, natomiast udzielenie odpowiedzi na zadane  pytanie nie jest wcale tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. W długofalowej perspektywie zaistniałe zjawisko potrafi zmęczyć do tego stopnia, że z czasem chętnych chcących poważnie podejść do tematu, zwyczajnie brakuje. Bo ile można ciągle pytać o to samo, ile razy dane miasto/państwo może przewijać się w nowo powstałych wątkach w kontekście poszukiwanych imprez, czy festiwali, a co za tym idzie ile w kółko można się powtarzać?

Zaistniała sytuacja sprowokowała mnie do tego stopnia, iż zdecydowałem się wyjść naprzeciw wszystkim zainteresowanym, chcących zaspokoić swoje imprezowe pragnienia. “Spektrum” to nie tylko przewodnik po klubach. To przede wszystkim wyjście z inicjatywą zaspokojenia potrzeb wszystkich tych, dla których chęć uczestnictwa w imprezach świata muzyki elektronicznej jest na daną chwilę sprawą priorytetową i niecierpiącą zwłoki. To również zaznajomienie czytelnika z kulturą, oraz zwyczajami panującymi w danym kraju.  Europa bogata w 46 państw oferuje masę klubów i miejsc odwiedzanych rokrocznie przez tysiące turystów niejednokrotnie nie mających pojęcia o możliwości uczestnictwa w wydarzeniach muzyki elektronicznej. W tym celu – na co bardzo liczę – pomogą mi dodatkowo polscy artyści, którzy mieli przyjemność wystąpić na imprezach odwiedzanych przez siebie państw, i którzy na łamach kolejnych części cyklu, podzielą się własnymi wrażeniami i emocjami.

Każdy opisywany kraj, oraz – moim subiektywnym zdaniem – najciekawsze i warte uwagi miejsca, w raz z początkiem czerwca, pojawiać się będą cyklicznie co dwa tygodnie w kolejności alfabetycznej. Dlatego pierwszym państwem, który wziąłem pod lupę, będzie Albania.

Warto przeczytać

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: