Strona Główna BlogNews Sylwetki Artystów – Demolition Man aka Ras Demo

Sylwetki Artystów – Demolition Man aka Ras Demo

by Ania Roszak
0 komentarz

23 marca na zaproszenie ekipy Warsaw Jungle Massive, w Warszawie wystąpi wyjątkowy gość z UK.
Z tej okazji pragniemy przybliżyć Wam nieco sylwetkę artysty, którego usłyszycie już niebawem na Warszawskim klubie Pogłos.

 

 

Demolition Man lub Ras Demo znany również jako Wayne Young urodził się w Hackney w Wschodnim Londynie w Anglii. Wokalista, tekściarz, MC, producent i inżynier dźwięku. „Demolition Man powstał żeby zniszczyć wszystkie złe rzeczy”.

Pozytywna energia jest wyczuwalna w jego twórczości, pierwszą miłością Demolition Mana jest muzyka, a wszystko zaczęło się gdy jako dziecko wyjechał na Jamajkę. W latach 1983-1993 Demo był kluczowym reprezentantem „In Ting Hi Fi”, a następnie „Justice Sound”. W 1993 roku mieszkając w USA odbył trzydniowe tourne z Bounty Killerem. W 1994 roku Demolition Man współpracował z producentem Terry T przy utworze „Fire”, który został wydany przez Priznę i stał się międzynarodowym hitem na krajowych listach przebojów.

 

 

 

Pod koniec 1994 roku Demo spotkał Solo Dana, który wziął go pod swoje skrzydła i nauczył produkcji muzycznej. W roku 1996 zaczął koncertować i rozwijać się jako producent. W 1998 roku Demolition Man wyruszył w duchową podróż do Afryki. Miał możliwość występu w Sierra Leone, Freetown na koncercie pokojowym oraz w Gambii wraz z artystami, takimi jak Sweetie Irie, Lorna Asha czy Richie Davis.

Pod koniec 2001 roku powstała grupa Dem Lott dla której Demo wyprodukował melodię „Dem Lott’s Here Now „. Grupa osiągnęła sukces radiowy i telewizyjny a utwór „Weekend” Inferno” został wyemitowany w Channel U. Nadal kontynuował trasę koncertową z DJ-em Vadimem w Niemczech, Rosji, Dublinie, Norwegii, Szwecji oraz Grecji i z Terry T i Dj Souljah w Hiszpanii.

 

 

Wiosną, Demo został przyjęty do Royal Stratford East Theatre żeby nauczać młodych studentów produkcji muzycznej. W kwietniu 2003 r. brał udział w hip-hopowym musicalu „Da Boyz”.

Od 2005 do 2008 roku przybywał w Kanadzie, w Toronto oraz koncertował i występował w USA, Trynidadzie i Europie. W 2006 roku spełnił swoje dziecięce marzenie i udał się do Kingston na Jamajkę, by nagrać płytę w legendarnym King Jammy’s Studio.

„To było dla mnie wyzwanie, musiałem wymyślić trzy melodie dziennie”.

Następnie Jammy’s Records wydali singiel „Inna Mi Yard” na riddimie Taxi, który miał premierę w rozgłośniach radiowych na Jamajce.

W styczniu 2008 r. – 2010 r. Demo wyruszył w trasę z Jackym Murdą z Chopstick Dubplate do Mołdawii, Ukrainy, Rosji, Bułgarii, Łotwy, Belgi, a zakończył w Bristolu w Anglii. Demo kontynuowało także występy z innymi junglowymi DJ’ami takimi jak: London R & B Artist Chyna Soulstar, DJ Souljah, Terry T z Knowledge and Wisdom, Jacky Murda, Aries, DJ Cab w krajach takich jak: Austria, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Grecja, Słowacja, Polska, Rumunia, Holandia, Francja, Szwajcaria, Szwecja, Japonia, Wielka Brytania.

W lutym 2010 r. Demolition Man nakręcił teledysk na swój przebojowy singiel „Jungle Buss Me”, który został wyprodukowany przez Potential Bad Boy i wydany przez Brytyjski Jungle Label 3rd Eye Records.

 

Obecnie współpracuje przy różnych projektach muzycznych i trasach koncertowych.

„Zawsze pracuję nad moją muzyką, czy odwiedzam moją rodzinę, na wakacjach lub w trasie. To nie ma znaczenia, zabieram ze sobą całe studio, więc mogę tworzyć melodie, których mam już ponad czterysta. Robię muzykę każdego dnia, oprócz bycia ojcem … to moja praca na pełen etat”.

Demolition Man aka Ras Demo jest znany ze swojego szybkiego nawijania ‘fast tongue, motor mouth’, a jego „Fire” uważany jest przez wielu jako jeden z junglowych hymnów. Jego muzyka trwa już ponad dwie dekady a zamiłowanie do jej tworzenia jest wieczne. Czy to na koncercie pokojowym, imprezie, rave, show na scenie, charytatywnej lub w studiu widać jego kreatywność, koncentrację i zaangażowanie. Nic nie jest w stanie zniszczyć tego lirycznego ognia! FIRE!

Na początku 2019 r. Demolition Man ogłosił że wydaje Junglową płytę a więc w Warszawie oprócz znanych utworów spodziewajcie się także nowych produkcji.

LINKS:
www.rasdemolitionman.com
www.facebook.com/demolitionmanuk
www.twitter.com/Demolitionmanuk
www.youtube.com/user/demolitionmanuk
www.youtube.com/user/3rdeyerecords
www.facebook.com/recordsthirdey

 

Elektrowkręta zaprasza na: Warsaw Jungle Massive #33 feat. Demolition Man aka Ras Demo (UK) !

Warto przeczytać

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: