Strona Główna BlogNews Sylwetki artystów: Lewis Fautzi

Sylwetki artystów: Lewis Fautzi

by Ania Roszak
0 komentarz

 

Mroczna, hipnotyczna, industrialna, głęboka, kosmiczna. Jest wiele przymiotników, którymi można określić muzykę, którą tworzy i serwuje swoim fanom Lewis Fautzi, młody, bo zaledwie 28-letni, Portugalczyk. Często określa się go jako tytana pracy i wygląda na to, że ten DJ i producent ma jasną wizję tego, co chce osiągnąć, i po prostu uparcie do tego dąży.

Luis Gonçalves (bo tak w rzeczywistości nazywa się ten artysta i założyciel własnej wytwórni Faut Section) osiągnął już dużo. Z małego miasteczka Barcelos trafił do najlepszych klubów całego świata, jego twórczość doceniły takie wytwórnie jak Soma Records, Figure, PoleGroup, Warm Up Recordings czy Labrynth, a utwory pojawiają się w setach takich gigantów, jak chociażby Jeff Mills. Ale pasja Fautziego, jego chęć poszerzania wiedzy i potrzeba doskonalenia swoich umiejętności nie pozwalają osiąść mu na laurach.

 

 

Sztuki miksowania zaczął uczyć się będąc jeszcze nastolatkiem, a scena muzyki elektronicznej północy Portugalii była dla niego inspiracją i motorem do dalszego rozwoju kariery w tym kierunku. Jego pierwszy debiutancki album wydany pod szyldem Soma Records w 2014 roku był swoistym hołdem dla tego etapu życia artysty, a tytuł The Gare odnosi się do jednego z najlepszych portugalskich klubów, z którymi Lewis miał styczność.

 

 

 

Ten LP to nie pierwsza publikacja w ramach tak prestiżowej wytwórni – jest raczej uwieńczeniem ponad rocznej współpracy (nakładem Somy wydano wcześniej EP-kę Turn, w której Fautzi połączył siły ze swoim drugim projektem/aliasem Nuklear Default, oraz drugą, w 2014, EP-kę Binary, wraz z remixem tytułowego utworu, przygotowanym przez Oscara Mulero).

 

 

 

Na tym kolaboracja Lewisa Fautziego z Somą się nie skończyła. Artysta wraca do niej wielokrotnie w następnych latach, wydając między innymi kolejny doskonały album Space Exploration (2015), w którym odkrywa bardziej eksperymentalną stronę techno, oraz Molecular Spasms EP w 2017 roku.

Soma stała się dla Lewisa kładką do dalszej, zawrotnej kariery – w ten sposób został dostrzeżony i zaproszony przez Len Faki i Oscar Mulero do pracy pod ich labelami.

Nakładem Figure pojawiły chociażby: Diagonal EP (2014), Galactic Signal EP (2015) czy Degrees EP (2017)

Oscar Mulero jest natomiast dla Lewisa, jak sam Portugalczyk przyznaje, idolem i wzorem do naśladowania. W ramach PoleGroup, założonego przez hiszpańskiego DJ-a i producenta, ukazała się bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytyków EP-ka: Blood (2015) oraz album The Ascension of Mind (2017).

 

 

W 2018 roku pojawiło się nowe dzieło Lewisa Fautziego, tym razem pod szyldem BPitch Control – Deep Illusion. Artysta dostąpił również zaszczytu wyboru i zmixowania utworów szóstej odsłony Unknown Landscapes dla wspomnianej już wielokrotnie wcześniej PoleGroup.

Znając Portugalczyka rok 2019 zapowiada się równie pracowicie i owocnie. Już teraz wiadomo, że 22-go lutego premierę będzie miał nowy album artysty – Insanity Department, który ukaże się pod własnym labelem Fautziego – Faut Section.

 

 

 

Na Lewisa Fautziego zapraszamy już w najbliższy piątek, 08.02, do wrocławskiego klubu Ciało.
Ciało: Lewis Fautzi
A do odsłuchu podcast z bohaterem dzisiejszych Sylwetek.

 

 

Warto przeczytać

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: