Strona Główna BlogNews Sylwetki Artystów – Subcode

Sylwetki Artystów – Subcode

by Ania Roszak
0 komentarz

Układanie line-up’u to nie lada wyzwanie, o czym ekipa Elektrowkręty przekonała się podczas doboru artystów na nasze kolejne urodziny. Osoba, którą przedstawiamy szerzej w tym tekście pojawiła się w kontekście możliwych gości bardzo wcześnie i jesteśmy pewni, że dokonaliśmy bardzo trafnego wyboru.

 

fot. Helena Majewska

 

Mowa o Subcode, którego usłyszycie na scenie techno w piątek podczas naszych czwartych urodzin w klubie VooDoo. Przedstawiciel warszawskiej sceny techno, aktywny na scenie już od niemal piętnastu lat. Jak sam mówi, swój pierwszy kontakt z muzyką techno zaliczył podczas Instytutu w 2003 roku.

 

Fot. Helena Majewska

 

Przez wiele lat twórczości próbował swoich sił w różnych odmianach muzyki techno zaczynając od brzmień w klimacie hard techno (2004-2008) podczas imprez w takich klubach jak Lokomotywa, New Deep, Graffenberga, No Mercy czy przemysłowej, w ostatnim czasie znowu powracającej do łask, przestrzeni M25 na warszawskiej Pradze. Sety z tamtego okresu można sklasyfikować jako zdecydowanie szybkie, o twardym, minimalistycznym brzmieniu.

 

fot. Asia Bensari

 

Rok 2015 to początek twórczości pod obecnym pseudonimem – Subcode. Od tej pory w jego setach i nagranych podcastach wyraźnie czuć zmianę charakteru grania, ale jedno pozostało niezmienne – muzykę wciąż wyróżnia mocno zaznaczony bas. Inspiracje czerpane z takich wytwórni jak Ostgun Ton, Stroboscopic Artefacts, Pole Group czy CLR pozwoliły na wytworzenie własnego, indywidualnego stylu, który kojarzy się z nowoczesnością, industrializmem i sceną mekki muzyki techno – Berlina.

 

fot. Helena Majewska

 

Przełom lat 2017 i 2018 to nawiązanie stałej współpracy z młodym kolektywem Revive, który szturmem wszedł na polską scenę muzyki elektronicznej. Dzięki szeregowi imprez pod ich szyldem, na czele z Revive Festival Subcode stał się znany jeszcze szerszemu gronu miłośników techno.

 

 

 

Czego możecie się spodziewać po jego secie, który usłyszymy w piątek? Wszystkiego zdradzić nie możemy, ale na pewno będzie to dla Waszych nóg bardziej jak intensywne cardio, a nie poranny spokojny jogging.

 

4. Urodziny Elektrowkręty | Techno & Drum and Bass

 

FB: www.facebook.com/pg/subcodetechno
RA: www.residentadvisor.net/dj/subcode
SC: https://soundcloud.com/djcargo

 

Autor: Przemek Antoniuk

Warto przeczytać

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: