Strona Główna BlogNews Techno4Animals – czworonogi lubią to!

Techno4Animals – czworonogi lubią to!

by Ania Roszak
0 komentarz

 

Jeśli chodzi o inicjatywy i imprezy tego typu to zawsze i wszędzie będziemy się pod nimi podpisywać. Gdy dwa lata temu grupa znajomych mieszkających na co dzień w Gdańsku rozpoczynała działalność kolektywu Techno4Animals pewnie nie zakładała, iż odzew w ich kierunku będzie większy niż planowali.

Ponad tuzin zorganizowanych zbiórek w trakcie imprez i setki (jak nie tysiące) kilogramów zebranej karmy dla naszych czworonożnych przyjaciół to dorobek – trzeba przyznać – całkiem okazały. Mimo, iż wydawać się mogło, że z początku będzie to projekt stricte lokalny, bazujący na pomocy trójmiejskim schroniskom, tak w perspektywie czasu okazało się, że chętnych by przyłączyć się do szczerzenia idei T4A – nie tylko na Pomorzu – jest znacznie więcej.

Pierwsze imprezy i pierwsze pół roku stały pod dyktandem Gdańska, a dokładniej miejscówek mieszczących się na terytorium gdańskiej stoczni: Protokultura – Klub Sztuki Alternatywnej i 100cznia. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że to w popularnym „Proto” miał miejsce początek całego przedsięwzięcia, który przypadł na lipiec 2017 w trakcie popularnego cyklu imprez Zaćmienie.

Jak sami o sobie mówią:

„Idea Techno4animals powstała dzięki grupce osób, którą połączyła miłość do rejwów i czworonogów. Nasza inicjatywa zakłada połączenie życia klubowego z pomocą naszym zwierzęcym przyjaciołom! Chcesz do nas dołączyć?”

Za tymi słowami poszły czyny, czego dowodem był rok 2018 i trzy wyjazdy ekipy poza granie Trójmiasta w przeciągu pół roku . Połączenie wspólnych sił z Wyroby Technopodobne doprowadziły do wizyty w krakowskiej Barce, gdzie w trakcie czwartych urodzin krakowskiego kolektywu zbierano karmę dla KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Po upływie trzech miesięcy trójmiejski wiatr zawiał naszych milusińskich do Łodzi, a konkretnie do SODA Underground Stage, gdzie z dobrze znanym Pogotowie Techno, udało się przeprowadzić zbiórkę dla Fundacja Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt.

 

 

Dwa kolejne eventy to powrót do Gdańska, a dokładniej do nieistniejącego już gdańskiego Rathaus, a także klubu Ziemia, w którym miała miejsce bezapelacyjnie najbardziej różnorodna i zaskakująca jak na warunki klubowe impreza pod szyldem „Techno4Animals”. Skąd to stwierdzenie? Wyszukując wydarzenie „Psy z obrazów | Techno4animals” samemu można zauważyć, że nie na co dzień trafia się technoevent skupiający w sobie namiastkę artyzmu w postaci wernisażu o charakterze charytatywnym i muzyki jednocześnie. Gdy dodamy do tego dwa kolejne akty całego przedsięwzięcia tj. czterogodzinny seans ambientu i „właściwą” część imprezy z techno w roli głównej, na końcu uzyskamy trzyaktowe arcydzieło, z którego cały dochód został przekazany na rzecz Pomoc Chartom.

Ostatnie odwiedziny to czas około świąteczny i wizyta w stolicy województwa Wielkopolskiego. Wspólnie zorganizowany event we współpracy z HOUSE Szkolna w Poznaniu doprowadziły do zbiórki pieniędzy dla Schronisko dla zwierząt w Poznaniu. Najbliższa okazja do tego by móc przyłączyć się do familii T4A? Wspomniana wyżej Ziemia, gdzie i tym razem spodziewać się można jak zawsze głośnego odzewu ludzi chętnych pomóc psiakom i kociakom z lokalnych schronisk.

Event: Techno4Animals – Halo Ziemia!
19.04.19
Gdańsk

Tekst: Damian Adam Piotr Badziąg

Warto przeczytać

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: