Strona Główna BlogNews Trzecie urodziny Technoranka – nigdy nie jest za wcześnie na techno

Trzecie urodziny Technoranka – nigdy nie jest za wcześnie na techno

by Ania Roszak
1 komentarz

Zaczyna się nowy dzień. Natarczywy dźwięk budzika. Zawsze ta sama myśli: „czy naprawdę muszę wychodzić z łóżka?”, „jeszcze jedna drzemka, za chwilę wstanę”, „czy tylko ja wyglądam w tramwaju jak zombie?”. Docierasz do pracy. Dopiero pierwsza, mocna kawa powoli stawia Cię na nogi i pozwala normalnie funkcjonować. A gdyby zacząć dzień inaczej? Na przykład tupiąc nogą do techno?

 

 

Idea Technoranka powstała trzy lata temu w głowie kilku młodych Warszawiaków. Pomysł był prosty – zebrać się w kilka osób, wręcz w gronie znajomych słuchając dobrej muzyki, która miałaby naładować pozytywnie na resztę dnia. Techno ranek zaczął stawiać swojej kroki jako domówka w koncepcie „secret location”. Z czasem stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wyczekiwanych techno eventów, a jego skala wyszła poza granice Warszawy. Pojedyncze edycje odbyły się także w Gdańsku, Poznaniu, a ostatnio także we Wrocławiu.

Założeniem pomysłodawców było rozpoczęcie imprezy we wczesnych godzinach porannych, tak żeby każdy zdążył się dobrze wytańczyć przed pójściem do pracy. Start o godzinie 7. I to jest chyba największy problem do pokonania dla bywalców Technoranka. Gdy z walki z chęcią pozostania w łózku wyjdzie się zwycięsko dalszy scenariusz pisze się sam. I sprawia, że nie opuścisz żadnej z kolejnych edycji tej imprezy.

 

 

To co zobaczymy na Technoranku różni się kompletnie od standardowego wyobrażenia rejvu. Imprezy nie spowija mrok lecz światło słońca wdzierające się na parkiet. Zamiast piwa – kawa i pożywne śniadanie. Wszystko czego potrzebujesz, żeby dobrze zacząć dzień: muzyka, uśmiechnięci ludzie, atmosfera radości i chęć integracji z resztą otoczenia. Technoranek zaskakuje także doborem miejsc, w których odbywają się imprezy pod jego szyldem. Restauracje, bary mleczne, siłownie, otwarte przestrzenie miejskie. Brak jakichkolwiek konwenansów. Bo nie chodzi tu o podziały i szufladkowanie. Celem jest wspólna zabawa i naładowanie akumulatorów na resztę dnia.

 

 

Nic dziwnego, że kolejne wydarzenia Technoranka są bardzo wyczekiwane i przyjmowane z dużym entuzjazmem. Sporą częścią bawiących się o poranku są stali bywalcy eventu, ale na każdej imprezie przybywa nowych twarzy. Część przyjdzie za namową znajomych, część z ciekawości – bo dlaczego nie sprawdzić na własnej skórze, że można wybudzać się w zupełnie inny sposób?

W listopadzie Technoranek świętuje swoje trzecie urodziny. 14 listopada na warszawskim Solcu odbędzie się już 39-ta edycja imprezy. Miejscem będzie siedziba Adidas Runners Warsaw na ulicy Solec 38. Jak widać nawet zawodowcy w porannej przebieżce postanowili sprawdzić jak to jest nie biegać, a zatańczyć w ramach wczesnego treningu. „Tańcz rano, nie biegaj” – zachęcają organizatorzy. My tańczymy z Nimi i zachęcamy Was do tego samego.

Event: Technoranek vol.39 III URO Technoranka / Adidas Runners Warsaw

 

Tekst: Przemek Antoniuk

Warto przeczytać

1 komentarz

Сialis grudzień 19, 2018 - 11:15 am

I must thank you for the efforts you have put in writing
this website. I really hope to view the same high-grade
blog posts from you later on as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my very own site now 😉

Reply

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: