Strona Główna BlogNews W poszukiwaniu znaczenia RAVE

W poszukiwaniu znaczenia RAVE

by Ania Roszak
0 komentarz

Czym jest tak naprawdę rave? To pytanie, które prędzej czy później zada sobie każdy, kto obcuje na co dzień z tym tajemniczym słowem. I nie ma jednej słusznej odpowiedzi, bo każdy ma jego własną definicję. Właśnie to przesłanie od roku ekipa The Meaning of Rave, czyli Veronique [The Meaning of Rave, Schron, Poznań] i Filip Kutz [The Meaning of Rave, Wrocław], kieruje do wszystkich uczestników organizowanych przez siebie wydarzeń.

Już w najbliższy weekend 01-02.02.2019 cykl imprez pod tym szyldem będzie obchodził swoją pierwszą rocznicę. W ciągu dwóch dni w dwóch miastach na wszystkich spragnionych solidnej dawki techno czeka muzyczna uczta.

Oficjalny start odbędzie się w piątek, 01.02, we Wrocławiu, w niedawno otwartym, acz bardzo dobrze zapowiadającym się klubie Transformator.

 

 

Gwiazdą tej nocy będzie Trym (Paryż, Grounded), czyli Martin Lermurier, młody francuski DJ i producent, który specjalizuje się w serwowaniu swojej publice energetycznych setów, w których znajdą się kawałki zarówno techno (w szczególności industrialne brzmienia), trance, jak i acid. Swoją karierę Trym zaczynał jako DJ w kolektywie New’s Cool i szybko został zauważony i doceniony przez takie wytwórnie jak ERADYS Records, MOTZ czy Grounded, gdzie ukazywała się jego twórczość. Ostatnia EP-ka Francuza, Mariner 9, została wydana w grudniu zeszłego roku przez WarinD Records – jest to zdecydowanie świeży materiał, z którym warto się zapoznać.

 

 

Drugą zagraniczną gwiazdą będzie I.E (Berlin, Ismus), DJ i producent, pochodzący ze Szkocji, obecnie rezydujący w Berlinie. Swoją didżejską przygodę zaczynał od muzyki house i do teraz w jego setach można uchwycić elementy tego gatunku wkomponowane w szybkie, melodyjne techno. Z ciekawostek, I.E jest współzałożycielem kolektywu i wytwórni Ismus. Imprezy organizowane przez nich odbywają się w takich klubach, jak m.in ://about party i Griessmuehle.

 

 

Polski skład reprezentować będą: L Ʌ V Σ N (Gdynia, Carcères Records– znana za granicą, uzdolniona DJ-ka), Marina Aleksandra (Wrocław, Advanced – DJ-ka i producentka, absolwentka Szkoły Muzyki Nowoczesnej), Filip Kutz (mieszkający we Wrocławiu, znany również pod aliasem O.CJANT) oraz Veronique (DJ-ka i promotorka z Poznania, której muzyka była pasją od najmłodszych lat).

Sobota, 02.02, to faktyczna rocznica The Meaning of Rave i dziewiąta już odsłona cyklu. To nie tylko powrót do Poznania, do korzeni. W line-upie wydarzenia znalazło się aż 5 zagranicznych artystów!

 

 

Trzech z nich to reprezentanci wspomnianego wcześniej labelu Ismus. Poza I.E w poznańskim Schronie będzie można usłyszeć Philipp Drube i TooMuch. Ten pierwszy był pierwszym rezydentem kolektywu Ismus, a w swoich setach łączy mocne techno z dźwiękami zaczerpniętymi z goa trance. Natomiast TooMuch pochodzi z Manchesteru, obecnie mieszka w Berlinie. Jego specjalnością jest energetyczne techno.
Dzięki tym trzem panom, uczestnicy wydarzenia będą mogli przenieść się klimatem wprost do stolicy Niemiec i dowiedzieć się, jak gra się teraz u naszych zachodnich sąsiadów.

Headlinerem wydarzenia natomiast jest Hadone , czyli Jeremy Bonnet, DJ i producent pochodzący z Francji, który pracował z takimi labelami, jak ARTS,  Code Is Law, czy Initial Berlin. Pierwszego lutego 2019 premierę będzie miała jego najnowsza EP-ka Defining Persuasion, która zostanie wydana w ramach Taapion Records. Bez wątpienie sobotnia impreza będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszym materiałem Francuza.

 

 

Kolejnym mocnym punktem programu jest DYEN . To alias Yanicka van Geldere, młodego i utalentowanego DJ-a i producenta, pochodzącego z Rotterdamu. Muzyka, którą tworzy DYEN, jest inspirowana latami 90-tymi oraz szybkim, mocnym industrialnym techno, granym współcześnie. Twórczość  DJ-a już teraz jest doceniana i warto śledzić dalsze losy jego kariery. Jego kawałek Doomsday był użyty w secie przez Rebekah i Paulę Temple w ich B2B podczas Awakenings. 24 stycznia 2019 miał również premierę jego nowy utwór Evil May Day, który można odsłuchać m.in. na Soundcloudzie.

Polskim wsparciem dziewiątej edycji The Meaning of Rave będą założyciele cyklu, czyli wspomniani już wcześniej Veronique i Filip Kutz , oraz EnigmatiC  (Schron, Otake Records, Poznań).

 

 

Zapowiada się bardzo intensywny weekend!

Wszystkich zainteresowanych wydarzeniami, zapraszamy do śledzenia ich na FB.

Wrocław: The Meaning Of Rave: Trym (FR)
Poznań: The Meaning Of Rave 1st B-Day: Ismus (Berlin)

Warto przeczytać

Zostaw Komentarz

%d bloggers like this: